Pravidelní jedáci čokolády sú štíhlejší

A je to tu! Potvrdené výskumom. Dospelí, ktorí si doprajú čokoládu niekoľkokrát týždenne sú štíhlejší ako tí, ktorí ju konzumujú len občas. Pritom nezáleží na množstve skonzumovanej čokolády.

Výsledky výskumu amerických vedcov publikoval odborný časopis Archives of Internal Medicine.

Na Kalifornskej univerzite v San Diegu sa výskumu zúčastnilo viac ako 1000 mužov a žien. Nikto z nich netrpel srdcovým ochorením, cukrovkou ani inou závažnou chorobou.

Čokoláda je síce kalorická potravina, avšak obsahuje mnohé látky pozitívne pôsobiace na organizmus. Konzumácia hlavne tmavej (horkej) čokolády spôsobuje priaznivé zmeny krvného tlaku, citlivosť na inzulín a hladinu cholesterolu. Naviac obsahuje antioxidanty, ktoré pomáhajú odstraňovať v tele volné radikály poškodzujúce bunky v tele.

Podľa slov Beatrice Golombovej, vedúcej výskumu, pravdepodobne čokoláda pomáha k lepšej látkovej výmene. Antioxidačné zložky nazývané katechíny môžu zlepšiť svalovú hmotu a znížiť hmotnosť.

Preto milí čokoholici, každý deň si doprajte čokoládový luxus do pusy. Budete štíhlejší.

Ideálna pomôcka na čokochudnutie sú čokohubky - malý lahodný kúsok kvalitnej čokolády. Napríklad takýto domček plný čokolády Vám vystačí na celý mesiac :)

Čokohubky domček   Čokohubky domček   Čokohubky domček

 

Čokohubky - ako mlsať a nepribrať

MEGA ČOKOLÁDA má svetové prvenstvo

 

 

* Všetky ceny sú uvedené s DPH 20%

Vaše čokolády vyrábajú:

Tatranské čokolády, s. r. o.